Dan planeta Zemlje

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 23. 4. 2020.

Dan planeta Zemlje na cijeloj se zemaljskoj kugli, u gotovo svim zemljama svijeta obilježava istoga dana: 22. travnja, a mi smo ga, kao i svake godine, prigodno obilježili! Ova godina je posebna jer se obilježava 50. obljetnica ovoga dana. Iako nismo mogli realizirati sve što smo planirali, potrudili smo se zajednički ukazati na važnost očuvanja okoliša i zaštite našeg planeta putem naših virtualnih učionica. Učenici 1. razreda su se angažirali u izradi radova na temu Dana planeta Zemlje, na koje su napisali važne poruke naglašavajući značaj odgovornog ponašanja prema našim prirodnim vrijednostima. Na isto su se odvažili i pojedini učenici predmetne nastave koji su, osim toga, ovaj dan obilježili integracijom sadržaja u nastavne predmete Engleski jezik, Priroda i Biologija, uz pomoć njihovih učiteljica. Učenici predmetne nastave su u virtualnim grupama stručnih suradnica imali priliku pogledati edukativan video i sudjelovati u kvizu vezanom za Dan planeta Zemlje putem aplikacije Kahoot! Temeljem ostvarenog broja bodova, učenici će se natjecati za jedno od prva tri mjesta. Svim ovim aktivnostima smo nastojali potaknuti kreativnost, stjecanje znanja i razvijanje pozitivnog natjecateljskog duha istovremeno razvijajući kolektivnu svijest naših učenika o važnosti čistog okoliša, svježeg zraka i vode te očuvanih prirodnih resursa.

« Ožujak 2024 »