ORGANIZACIJA NASTAVE ZA UČENIKE RAZREDNE NASTAVE OD 11. SVIBNJA 2020.

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 2. 5. 2020.

na 226. sjednici Vlade Republike Hrvatske održane 23. travnja 2020. godine, Vlada je donijela zaključke vezane za pokretanje gospodarskih i drugih djelatnosti i aktivnosti u uvjetima proglašene epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-COV-2. Sukladno zaključcima Vlade, od ponedjeljka 11. svibnja 2020. omogućit će se rad predškolskih ustanova i razredne nastave od 1. do 4. razreda te posebnih razrednih odjela i rada s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi. Kako bi se navedeno realiziralo što sigurnije i uspješnije, donesene su Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave Ministarstva znanosti i obrazovanja. Budući da će se nastava na daljinu i dalje održavati, Hrvatski zavod za javno zdravstvo potiče nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kad je to moguće. U situacijama u kojima to nije moguće te roditelji/skrbnici moraju poslati svoje dijete u školu/predškolu (zaposlen/i roditelj/i/skrbnik/ici koji ne rade od kuće te nemaju mogućnost zbrinjavanja djeteta za vrijeme održavanja nastave/predškole), roditelj/skrbnik potvrđuje upoznatost sa svim uvjetima pod kojima dijete može pohađati nastavu u školi/predškolu te vlastoručno izjavljuje da su svi uvjeti ispunjeni, a to čini pisanom izjavom ravnateljici škole prije uključivanja djeteta u ustanovu.

Iznimno je bitno da se svaki roditelj/skrbnik upozna s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te Preporukama za organizaciju rada u razrednoj nastavi i uputama za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave Ministarstva znanosti i obrazovanja koje su priložene pod „više“. Molimo Vas da navedene dokumente detaljno pročitate te o istima upoznate svoje dijete. Pod „više“ se ujedno nalazi IZJAVA RODITELJA/SKRBNIKA UČENIKA I POLAZNIKA PREDŠKOLE koju svi roditelji/skrbnici koji će svoje dijete slati u školu/predškolu moraju ispuniti i vlastoručno potpisati.

Potpisanu izjavu možete predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE 6. SVIBNJA 2020. GODINE DO 12:00 SATI te ju možete dostaviti na tri načina:

1. Osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u matičnu školu u Nijemcima u vremenu od 8:00 do 14:00 sati, a najkasnije do srijede 6. svibnja 2020. do 12:00 sati.  Pritom se roditelji/skrbnici ne smiju kretati po školi, nego će se postupak primopredaje izjave i moguće pomoći u ispunjavanju iste vršiti u holu škole. Roditelji/skrbnici se u holu škole ne smiju okupljati u većem broju, niti zadržavati duže nego što je to potrebno, stoga će u školu ulaziti JEDAN PO JEDAN roditelj/skrbnik. Ostali roditelji/skrbnici će pred školom pričekati svoj red, poštujući mjere vezane za odgovarajuću fizičku udaljenost.
  2. Isprintati i potpisati izjavu te je skenirati ili fotografirati i poslati na e-adresu ured@os-ikozarac-nijemci.skole.hr.
  3. U slučaju apsolutno nikakve mogućnosti printanja izjave, to je moguće učiniti u školi, poštujući sve uvjete koji su navedeni pod prvom točkom.

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu/predškolu od 11. svibnja 2020.

Za sve se nejasnoće i dalje se možete obratiti razrednim učiteljicama, odgojiteljici, pedagoginji i/ili ravnateljici škole.