OBAVIJEST ZA RODITELJE - TESTIRANJE PRVAŠIĆA

Autor: Nada Ćosić, 7. 5. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

ovim putem Vas obavještavamo da se nastavlja postupak testiranja za upis u prvi razred za školsku godinu 2020./2021. u skladu s aktualnom epidemiološkom situacijom. Za sad je predviđen samo pregled i testiranje od strane školske liječnice Josipe Banić u Školskoj medicini. Liječnički pregled obavit će se u Vinkovcima u Zavodu za javno zdravstvo – Školska medicina (u sklopu nove bolnice) na adresi Zvonarska 57e, a obavit će ga liječnica Josipa Banić, dr. med. spec. školske medicine (telefon 032/370-901, e-mail: skolskavk@zzjz-vsz.hr).

Prvo što trebate napraviti je već sutra8. svibnja 2020. godine, a najkasnije u ponedjeljak 11. svibnja 2020., u vremenu od 8:00 do 12:00 sati na glavnom ulazu škole pokupiti Izjavu o mogućem riziku od zaraze SARS-CoV-2 virusom te Upitnik za roditelje (anamneza) pripremljen od strane Školske medicine. Ove dokumente može pokupiti bilo koji član Vaše obitelji, ne moraju to nužno biti roditelji/skrbnici. Ako imate mogućnost sami isprintati navedene dokumente, ne morate ih pokupiti, nego ih popunjene dostavite u razdoblju navedenom dolje. Dokumenti su priloženi pod „više“.

Navedenu dokumentaciju trebate POPUNJENU dostaviti u školu od 11. svibnja do 13. svibnja 2020. godine u vremenu od 8:00 do 12:00 satiIzjave ćete predati na ULAZU U ŠKOLU prilikom čega ćete dokumentaciju predati spremačici/domaru. Molimo Vas da ne ulazite u prostor škole.

U  školu trebate dostaviti SLJEDEĆU POPUNJENU DOKUMENTACIJU:

• Popunjenu Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom (nju preuzimate u školi već od petka 8. svibnja 2020., a možete je isprintati sami ako imate mogućnost).
  • Popunjeni Upitnik za roditelje (anamneza) (također ga trebate preuzeti u školi od petka 8. svibnja 2020., a možete ga isprintati sami ako imate mogućnost).
  • Presliku cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona (cjepnu iskaznicu ili ispis cijepljenja možete kopirati u školi, ali to pri donošenju dokumentacije morate reći spremačici/domaru koji će o tome obavijestiti ravnateljicu, odnosno nemojte sami ulaziti u prostor škole).
  • Sve medicinske nalaze i dokumentaciju koju imate za Vaše dijete i bitna je za liječnički pregled (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, eventualno mišljenje predškolske ustanove – vrtića o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi). Ukoliko i ovu dokumentaciju trebate kopirati, postupite prema uputama u prethodnoj stavci.
  • Popunjenu zubnu putovnicu djeteta samo ako ste obavili pregled kod zubara, a ako niste, ne morate donositi.
  • Nalaze krvi i urina djeteta samo ako ste ih obavili, a ako niste, ne morate donositi.

JOŠ JEDNOM NAGLAŠAVAMO DA NE ULAZITE SAMI U PROSTOR ŠKOLE, NEGO DA PRIČEKATE DA VAM OSOBLJE ŠKOLE OTVORI KAKO BISTE PREDALI DOKUMENTACIJU NA ULAZU. AKO BUDETE TREBALI KAKVA DODATNA POJAŠNJENJA, RECITE SPREMAČICI/DOMARU DA POZOVE RAVNATELJICU.

VAŽNO  JE ZNATI:

PACIJENTI I PRATNJA

• Mjerenje temperature je beskontaktno u čekaonici (ili na ulazu u ustanovu, ako je tako organizirano) i pacijentu i pratnji – febrilni i s respiratornim tegobama neće biti primljeni  (jedino zdravi pristupaju pregledu). Ovaj podatak potvrđujete IZJAVOM o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom (dokument koji možete pokupiti na ulazu škole i koji se nalazi u prilogu).
  • Obavezna je dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
  • Samo jedan roditelj smije biti u pratnji djeteta.
  • Morate doći točno tada kad Vam je zakazan termin i ne zadržavati se, nego ostati onoliko koliko traje pregled.
  • Kako bi testiranje što brže i uspješnije prošlo, molimo Vas da se pridržavate datuma dostavljanja dokumentacije u školu!

Za sve upite i nejasnoće javite se odgojiteljici i ravnateljici škole.

Priloženi dokumenti:
IZJAVA_za_roditelje.docx (12.90 KB)