OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 21. 5. 2020.

jako nam je drago da nastava počinje u ponedjeljak 25. svibnja 2020. za sve polaznike predškole i učenike razredne nastave te se neizmjerno veselimo Vašem dolasku!

Nastavno na prethodnu obavijest važno je naglasiti bitne informacije vezane uz početak nastave od ponedjeljka 25. svibnja 2020.:

• Učenici će nastavu pohađati prema važećem rasporedu sa svojom učiteljicom i predmetnim učiteljima/icama engleskog jezika, njemačkog jezika i vjeronauka.
  • Polaznici predškole u školu dolaze u 7:45 sati, a učenici razredne nastave u matičnoj školi u 7:55 sati, a njihov ulazak u školu koordiniraju njihove učiteljice i odgajateljica. Učenici područnih škola u svoje škole dolaze u uobičajeno vrijeme početka nastave.
  • Učenici obavezno u školu nose preobuću, a obuću ostavljaju u svojim garderobnim ormarićima u matičnoj školi, a u područnim školama na za to predviđeno mjesto.
  • Prehrana će u školi biti organizirana u matičnoj školi za učenike i polaznike predškole, a u područnim školama si učenici nose obrok, kao i do sada.
  • Učenici mogu samostalno dolaziti u školu i odlaziti iz škole, bez pratnje roditelja.
  • Budući da polaznici predškole dolaze i odlaze u pratnji roditelja, preporučuje se koliko je moguće da izbjegavaju ulaziti u školu. Ako je to ipak nužno, kod ulaska u školu i izlaska iz nje svim se osobama savjetuje da drže međusobni razmak (1,5 metar).
  • Na vratima škole se nalazi zvono na koje roditelji mogu pozvoniti kako bi im netko otvorio.
  • Škola ne uzima izjavu od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu, a roditeljima je omogućeno naknadno uključivanje djeteta u vrtić i školu.
  • Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu već se javljaju telefonom ravnatelju škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine.

Molimo sve roditelje/skrbnice da pažljivo pročitaju nove Upute HZJZ-a kako bi uočili važne promjene u pristupu, ali i Preporuke MZO-a  (Upute i Preporuke smo priložili u prethodnoj obavijesti, objavljenoj jučer, dana 20. svibnja 2020.).

Ovim putem Vas ujedno obavještavamo da je sukladno mišljenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, zbog aktualno povoljne epidemiološke situacije, moguće nastaviti aktivnosti vezano uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i u školskim ustanovama te upisa u 1. razred osnovne škole, uz pridržavanje svih odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a.

O točnim terminima testiranja za upis u 1. razred osnovne škole i svim potrebnim radnjama vezanim uz testiranje, koje će se provoditi u našoj školi s učiteljicom i pedagoginjom, ćete biti pravovremeno obaviješteni.

Želimo naglasiti da su roditelji značajna karika u krugu povjerenja za učenje, ali i za podršku učeniku u općem razvoju, usvajanju vrijednosti i odgoja u cjelini. Vjerujemo da se svi zajedno veselimo ponovnom susretu i da ćemo zajedničkim snagama uspješno realizirati sve što je potrebno! Hvala Vam na dosadašnjem strpljenju, razumijevanju i hrabrosti. Vidimo se uskoro!

« Ožujak 2024 »