Moj superjunak i ja

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 2. 6. 2020.

Od malih nogu pa do odraslih godina, sve ljude diljem svijeta fasciniraju superjunaci. Svaki od njih posjeduje supermoći kojima se bori protiv nepravde, zalaže se za prava ljudi i štiti ih od loših utjecaja. Održava red u zajednici vodeći se vrijednostima poput poštenja, odanosti i jakog morala, boreći se nesebično za druge. Upravo zbog plemenitih osobina superjunaka, naši učenici su imali zadatak kreirati svog superjunaka, nacrtati ga, osmisliti njegov simbol i navesti njegove supermoći. Kao pomoć, učenicima je priložena knjižica „Moj superjunak i ja“ Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba. Navedenu knjižicu prilažemo pod „više“ kako bi je svi učenici i roditelji mogli koristiti. Svaki učenik koji je prihvatio ovaj izazov ujedno je odabrao zadatak iz knjižice, učinivši ga sastavnim dijelom svoga rada. Većina superjunaka potječe iz filmova, stripova i televizijskih serija te uglavnom posjeduju nadljudske moći. Superjunaci naših učenika su osobito zanimljivi jer su proizvod njihove mašte, a njihove moći ne prelaze granice nemogućeg, nego se mogu koristiti u njihovoj neposrednoj okolini, u odnosu s prijateljima, članovima obitelji i mještanima. Zavirite u svijet naših malih superjunaka i pogledajte njihove radove pod „više“.

Priloženi dokumenti:
Moj_superjunak_i_ja.pdf (15.03 MB)