Sv. Nikola u našoj školi

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 8. 12. 2020.

Svake godine djeca radosno iščekuju Blagdan svetog Nikole koji se obilježava 6. prosinca. Ove godine nas sveti Nikola nije posjetio uživo, zato što brine o djeci i učenicima naše škole i njihovom zdravlju, ali je mislio na njih te im je darežljivo poslao bombone. Iako blagdan svetog Nikole pada na nedjelju, Nikola je požurio te je našim učenicima poslao poklone ranije, 4. prosinca 2020. Mislio je na sve učenike matične škole, naše predškolce te učenike svake područne škole. Oni su mu zauzvrat pripremili razne radove i glazbene izvedbe koje su pripremili s radošću. Učenici razredne nastave i polaznici predškole su se osobito potrudili obilježiti svetog Nikolu različitim aktivnostima. Pisali su pisma, ukrašavali čizmice, izrađivali kapice za sv. Nikolu, uređivali pano i učionicu, kitili razrednu jelku, čitali i pjevali pjesmice o Nikoli. Vjerujemo da je dobri Nikola uživao slušajući i gledajući aktivnosti i izvedbe naših učenika te se nadamo da će nas iduće godine moći posjetiti u školi!

Područna škola Đeletovci

Područna škola Donje Novo Selo

Područna škola Podgrađe

Predškola