Poklade u našoj školi

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 18. 2. 2021.

Poklade su, poklade su i ludi su dani…

Mogli bismo reći da su dani zaista ludi i da se nalazimo u nekom ludom vremenu, no to nas ne sprječava da obilježavamo svoje tradicijske običaje. Sredinu veljače obilježili smo vedrim bojama, veselim maskama, nasmiješenim licima te zvonkim zvukovima pjesme, smijeha i dobre zabave. Proslavili smo maskenbal! Iako nismo mogli napraviti veliko okupljanje kako smo to inače činili, u školskoj dvorani, uz mnoštvo soka, grickalica, plesa i druženja, učinili smo to na razini razreda te smo se jednako zabavili kao i do sada. Svi polaznici predškole te učenici razredne nastave u matičnoj školi i svim našim područnim školama su ovih dana postali netko drugi ili nešto drugo. Stoga smo u našim učionicama mogli vidjeti brojne princeze, nindža ratnike, šarene klaunove, pogrbljene starice, pokojeg kauboja, mobitel, leptira, vatrogasca i vješticu. Naši učenici su svoj trud, osim kreativnim maskama, iskazali i izradom likovnih radova te veselih, šarenih, kovrčavih perika. Šareni maskenbal završio je u opuštenoj, radosnoj atmosferi. Veselimo se sljedećem te se nadamo da će biti u većem broju kako bismo se svi opet nesmetano družili!