eTwinning projekt „Mjesec borbe protiv ovisnosti“ u 7. a razredu

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 2. 12. 2021.

Dana 19. i 26. studenoga 2021. 7. a razred je sudjelovao u eTwinning projektu „Mjesec borbe protiv ovisnosti“. Učenici su s pedagoginjom Antonijom Filipović na satu razrednika obrađivali temu „Manje poznate ovisnosti – igre na sreću, hrana te računalne i mobilne igre“. Učenici su u okviru projekta izrađivali plakat te su sudjelovali u različitim radioničkim aktivnostima koje možete pogledati pod „više“. Cilj projektnih aktivnosti s učenicima 7. a razreda je upoznavanje učenika s različitim, manje poznatim vrstama ovisnosti; razumijevanje istih; prepoznavanje i primjena zdravih životnih navika te kritička uporaba medija i literature, analiza, interpretacija i selekcija korisnih informacija. Projekt „Mjesec borbe protiv ovisnosti“ trajat će od 15. studenoga 2021. do 15. prosinca 2021., a realizirat će se s učenicima 7. i 8. razreda. Učenici će imati različite aktivnosti koje su povezane s obilježavanjem Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Učenici su podijeljeni u tri skupine te su im unaprijed dani različiti izvori informacija kako bi se što bolje pripremili za izradu zadatka. Učenici su ujedno imali slobodu istraživati svoju temu koristeći izvore informacija koje su sami pronašli. Svaka skupina je dobila drugačiju vrstu ovisnosti – prva se bavila ovisnosti o igrama na sreću, druga ovisnosti o hrani, a treća ovisnosti o računalnim i mobilnim igrama. Učenici su unutar grupe podijelili odgovornosti te su marljivo pristupili izradi plakata. Nakon što su ga izradili, svaka skupina je izložila svoj plakat i predstavila ga ostatku razreda. Učenici su preostalo vrijeme rješavali kviz izrađen u aplikaciji Wordwall kojim su utvrdili naučeno te su ispunjavali evaluacijske listiće.

Poveznica za Wordwall kviz: https://wordwall.net/hr/resource/25674184/mjesec-borbe-protiv-ovisnosti-ovisnost-o-igrama-na-sre%c4%87u-hrani

Izvor: Antonija Filipović, pedagoginja