Provedene su WOOD4STEM radionice u našoj školi

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 25. 3. 2022.

Ovaj mjesec naša je škola bila domaćin Projektnom timu projekta „WOOD4STEM„,  Drvodjelske tehničke škole Vinkovci, Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije Zagreb te Drvnog klastera SLAVONSKI HRAST. Na radionicama “Život šume”, “Od šume do grada” i “3D izrada namještaja” sudjelovala su djeca predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta iz Dječjeg vrtića Bambi Nijemci, Područne škole Banovci i Osnovne škole Lipovac te Osnovne škole „Ivan Kozarac“, Nijemci koja je bila domaćin. Na interaktivnim radionicama oni najmlađi upoznali su se s vrstama drveća, stanovnicima šume, dok su se osnovnoškolci na kreativan način upoznali sa zanimanjima vezanim za drvnu industriju i 3D tehnologijama. Kao rezultat učenici od 1. do 4. razreda izradili su drveni grad, dok su učenici od 5. do 8. razreda pomoću 3D olovaka izradili namještaj za model kuće.

Ravnateljica škole, Tatjana Knežević, ugostila je projektni tim pod vodstvom gospođe Marije Križanac, ravnateljicu Osnovne škole Ilača-Banovci Mariju Dević i ravnatelja Osnovne škole Lipovac Grgura Jurkovića te njihove učenike koji su također sudjelovali na radionicama. Važni gosti bili su i iz Općine Nijemci, načelnik Općine Nijemci, gospodin Vjekoslav Belajević te Pročelnica za financije, razvoj i gospodarstvo Rozalija Jurković, koji su se ovom prilikom upoznali s projektom WOOD4STEM, STEM načinom poučavanja i drvnom tehnologijom. Uz radionice gosti su se družili uz prigodni domjenak, a cjelokupni događaj pratila je Vinkovačka televizija.

Na kraju susreta za djelatnike naše škole te naše goste, ravnatelj Drvodjelske tehničke škole Vinkovci Josip Jovanovac održao je predavanje pod nazivom „Drvo je budućnost“.

Bilo nam je iznimna čast i zadovoljstvo, a pogotovo našim učenicima, sudjelovati u ovakvom projektu.

Izvor: Tamara Radoš, knjižničarka; Antonija Filipović, pedagoginja