Stigao je dar vlč. Slavka Platza Područnoj školi u Đeletovcima

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 13. 5. 2022.

Prema želji pokojnoga vlč. dr. Slavka Platza Osnovnoj školi „Ivan Kozarac“, Nijemci uručena je slika Đeletovaca iz 1961. godine. Slikana je akvarel tehnikom iste godine kada je vlč. Slavko Platz održao mladu misu u Đeletovcima. Nekoliko godina kasnije upisao je poslijediplomski studij u Rim, gdje je 1970. godine doktorirao iz filozofije na Papinskom sveučilištu Gregorijana. Po povratku iz Rima imenovan je profesorom filozofije na KBF-u u Đakovu i predavao je sve do svoga umirovljenja 2006. godine.

Prošle godine proslavio je dijamantni svećenički jubilej, 60. godina svećeništva, na crkveni god sv. Ivana Kapistranskog u Đeletovcima. Toga dana bio je vrlo sretan jer se našao u crkvi u rodnome mjestu u koju je uvijek rado i često dolazio. Na početku ove godine, 15. siječnja 2022., preminuo je u 87. godini života i u 61. godini svećeništva. Rođen je 3. svibnja 1935. u Đeletovcima i baš prigodno za njegov rođendan učenici Matija, Marija, Ena i Ivan u Područnoj školi u Đeletovcima primili su dar, sliku koja je krasila njegov profesorski kabinet tijekom njegova života. Razveselili su se iznenađenju i proučavali naslikane kuće, detalje oko crkve sv. Ivana Kapistranskog i izvor vode u centru sela.

Više o životopisu vlč. dr. Slavka Pltza može se pročitati na mrežnoj stranici: https://ika.hkm.hr/novosti/dijamantni-svecenicki-jubilej-vlc-dr-slavka-platza/