Europski školski sportski dan

Autor: Sanja Marczi, 7. 10. 2016.

U Hrvatskoj i u još 15 europskih zemalja  30. rujna 2016. održan je Europski školski sportski dan - najveći pojedinačni događaj Europskog tjedna sporta. Glavni cilj te europske inicijative je isticanje važnosti tjelesne aktivnosti za zdravlje.

Naša se škola po prvi puta pridružila ovoj manifestaciji sa zadatkom da što više djece u školi bude tjelesno aktivno.

Učitelji i učenici nižih razreda u Nijemcima, Đeletovcima i Donjem Novom Selu obilježili su Europski školski sportski dan odlaskom na seosko nogometno igralište.

Učenici od 5. do 8. razreda prošetali su do izletišta Sopotac u pratnji učitelja i članova Centra za promatranje ptica. Nakon šetnje, zabavnih predavanja o životu ptica i odmaranja u okruženju prekrasne prirode, učenici su uživali natječući se u „maloj olimpijadi“. Kako je to zaista bilo, napisao je Karlo Šibalić, učenik 8. a razreda.

„Petak je inače običan dan. No danas smo išli na izletište Sopotac. I to pješke! Učenici i učitelji su dobili priliku rekreirati se i družiti izvan učionice. Veselio sam se druženju, hodanju, igranju, pričanju s prijateljima…

U 8 sati smo krenuli. Iako je bilo rano, bilo je i poprilično bučno. Svatko je hodao sa svojim razredom. Učitelji i učenici u nesvakidašnjem izdanju. Zaista je bilo zanimljivo! Svi smo bili opušteni, neki možda i previše. Putem smo razgledavali naš atar, proučavali postavljene znakove Centra za promatranje ptica, odmarali se na pametnim klupama. I tako smo, malo-pomalo, stigli na odredište. Na izletištu smo imalo slobodno vrijeme za odmor, doručak i istraživanje. Nakon toga uslijedilo je natjecanje u sportskim igrama (potezanje konopa, skakanje u vreći, vođenje lopte u trku i nošenje jaja na žlici). Svi su sudjelovali, netko manje, netko više. Stvarno je bilo smiješnih i zanimljivih situacija koje će nam zauvijek ostati u sjećanju.

Kako se kaže, u dobrom društvu vrijeme brzo leti. Tako je i nama vrijeme brzo prošlo. Krenuli smo kući, ali vidno umorniji nego li kada smo krenuli. Nekako je bilo teže hodati jer je sunce sve jače grijalo. Iako smo kući stigli umorni, svi smo bili zaista zadovoljni. Mislim da bismo se trebali češće družiti na takav način. Učenje i druženje u prirodi donosi više ploda od sjedenja po cijele dane u učionicama. Svakako bi bilo dobro ovo naše druženje vrlo brzo ponoviti!

Kako nam je bilo najbolje možete vidjeti u našoj fotogaleriji:

Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika

Izvor: Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika