MEĐUNARODNI DAN PROMATRANJA PTICA

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 5. 10. 2017.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana promatranja ptica dana 3. listopada 2017. za učenike 6.a i 6. b razreda održana je terenska nastava u organizaciji Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije u trajanju dva školska sata. Učenici su sudjelovali u sadržajima terenske nastave u pratnji učiteljice TZK-a Blaženke Pocrnja i učiteljice matematike Spomenke Roth.

U Parku svete Katarine u Nijemcima djelatnici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima podijelili su učenicima dalekozore i ključeve (knjige sa zadacima). Šetajući parkom promatrali su prirodu te bilježili vrste i količinu ptica, a promatranje ptica nastavilo se uz obalu Bosuta. Doznali su mnogo toga i proširili svoje znanje gdje stanjuju ptice, čime se hrane, kako ih zaštititi te mnoge druge zanimljivosti.

Na kraju promatranja učenici su predstavili svoja istraživanja te je zaključeno kako su vidjeli čak 13 vrsta ptica. Terenska nastava uspješno je završena, a učenici su oduševljeni velikim brojem ptičjih vrsta koje stanuju u našem zavičaju.

Petra Šibalić, 6.a

Fotografije: Filip Manojlović, 6.a