LOKO LAG daruje naše učenike!

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 10. 6. 2020.

LAG Bosutski niz preko projekta „LOKO LAG – Održivi razvoj ruralnog područja“ osigurao je sredstva za projekt i izvannastavnu aktivnost koja se tijekom godine održavala u našoj školi s deset zainteresiranih učenika 8. razreda. Tijekom projekta naši učenici i učitelj informatike sudjelovali su u edukacijama kako bi se upoznali s radom dronova i arduino setova. Projektom je osigurano 14 dronova (po jedan za svaku školu) i 70 arduino setova (po 5 za svaku školu), a oprema ostaje školi kako bi se educirali i ostali učenici te kako bismo navedenu opremu mogli i kasnije koristiti.

Po završetku projekta planiran je jednodnevni izlet učenika u adrenalinski park gdje bi učenici demonstrirali svoje vještine upravljanja dronovima stečene tijekom edukacije. Budući da nam je trenutna epidemiološka situacija onemogućila navedeno, posjetio nas je gospodin Andrian Draganić, voditelj spomenutog projekta, koji je naše učenike razveselio završnom svečanošću podijelivši im prigodne poklone. Nadamo se da ćemo imati priliku ponovno sudjelovati u ovom projektu te ostvariti sve njegove aktivnosti.

Izvor: Antonija Filipović, pedagoginja