Školski medni dan za naše najmlađe!

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 9. 12. 2020.

Program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka održan je prvi puta 7. prosinca 2018. godine i polučio je veliki interes javnosti, stoga naši prvašići svake godine zainteresirano iščekuju svoje staklenke meda i prigodne slatke poklone. I ove školske godine smo, točnije 7. prosinca 2020., obilježili ovaj važan dan. Školski medni dan se provodi povodom obilježavanja sv. Ambrozija, milanskog biskupa te zaštitnika pčela i pčelara u svim osnovnim školama u Republici Hrvatskoj. Naši učenici matične škole u Nijemcima te područnih škola Donje Novo Selo, Đeletovci i Podgrađe su povodom ovoga dana dobili promotivne paketiće s edukativnom brošurom „Pčelica Jelica i medo Edo“ i staklenkom meda. Svaki učenik je dobio svoju staklenku meda koju nam je osigurao OPG Kuća meda Županja. Učiteljice su učenicima predstavile edukativnu prezentaciju „Priče sa cvjetne livade“ koja govori o pčelarstvu te značaju pčela za naše zdravlje, blagostanje, poljoprivredu i prirodu. Učenici su tako naučili što sve pčele rade, gdje žive, kako nastaje med i saće, kako pčelar vrca med u staklenke te na koji nam sve način med koristi i pozitivno djeluje na naše zdravlje. Kako je to izgledalo, pogledate pod „više“.

Izvor: Učiteljice razredne nastave Silva Baćanović, Ljubica Nikolić, Ljiljana Vidak, Kata Čolaković; pedagoginja Antonija Filipović