LINO VIŠEBOJAC U NIJEMCIMA

Autor: Miroslav Stipetić, 9. 3. 2012.

U Osnovnoj školi «Ivan Kozarac» u Nijemcima 8. ožujka 2012. godine održan je Lino višebojac na opće oduševljenje učenika i učitelja. Pripreme za sam događaj su trajale danima na gotovo svim izvannastavnim aktivnostima i satima razrednih odjela.

Na sam dan učenici su bili spremni u navijačkom duhu i opremljeni navijačkim transparentima, bojama, pjesmom, bubnjevima, zvečkama, vuvuzelama i ostalim domišljatim rekvizitima. Dvorana se šarenila bojama, veselila pjesmom i više od sat vremena punila smijehom.

Lino višebojac je proglasio otvorenim gospodin Vlado Majsinger, predstavnik Općine Nijemci, a dobrodošlicu svima je poželjela gospođa Tatjana Knežević, ravnateljica Osnovne škole «Ivan Kozarac» Nijemci.

Škola se u desetak minuta predstavila sa svojom Folklornom sekcijom pod voditeljstvom učiteljice Jelene Miočević, Tamburaškom sekcijom pod voditeljstvom učitelja Zlatka Ćosića, drmaskim monologom «Dnevnik mačke bez brkova» učenice Ane Klem iz 6. razreda pod voditeljstvom učiteljice Silvije Landeka, te plesnom koreografijom Ritmičke sekcije Područne škole Đeletovci pod voditeljstvom učiteljice Ljiljane Vidak i učiteljice Suzane Đurković.

U literarnom natječaju Lina višebojca pod temom «Svijet po tvom» na školskoj razini pobijedila je Andreja Šimić, učenica 8. razreda, koja je imala čast svoj rad pročitati pred svima i to zajedno s Medvjedićem Linom.

U Linu višebojcu konačnom pobjednicom proglašena je Katarina Jelić, učenica 5. razreda, a konačnim pobjednikom Ivan Pandža, učenik 5. razreda. Učenici svojim sportskim duhom navijače su držali do neizvjesnosti, a sami pobjednici postali ponos škole, a posebno svih petaša. Za najbolju masku odabran je Vedran Grbavac, učenik 8. razreda, koji je posobeno privlačio pažnju sa svojim bubnjem.

Učenici su se posebno oduševili podrškom gostiju o kojima priča još uvijek ne prestaje. Školu su posjetili Robert Seligman, višestruko nagrađivani gimnastičar iz Osijeka, i Dino Kresinger, nogometaš NK «Cibalia».

Sama organizacija Lina višebojca u suradnji sa školom, a posebno uz napor učiteljice Blaženke Pocrnja, i uz potporu Podravke, Sportskih novosti i HT- a, pokazala se uspješnom te je ugodno vrijeme prebrzo proletjelo i završilo s nadom o ponovnom susretu s Medvjedićem Linom.

Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika