EU-projekt „Školska oprema za Slavoniju i Pounje“ - prikupljanje zahtjeva za humanitarnu pomoć

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 3. 9. 2021.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci započelo je s prikupljanjem zahtjeva za humanitarnu pomoć za novi EU-projekt FEAD (Fond europske pomoći za najpotrebitije) pod nazivom „Školska oprema za Slavoniju i Pounje“. Projekt je financiran putem Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Nositelj projekta je Gradsko društvo Crvenog križa Slavonski Brod, a Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci je jedan od provedbenih partnera.

Korisnici koji ostvaruju pravo na školsku opremu iz ovog projekta su djeca koja će u školskoj godini 2021./2022. pohađati 1. - 8. razred osnovnih škola na području djelovanja Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci koje obuhvaća gradove Vinkovci i Otok i te općine s našega područja, što se odnosi i na Općinu Nijemci i to prema kategorijama koje su navedene pod „više“. Ujedno je navedena i dokumentacija koju je potrebno pribaviti radi ostvarivanja prava na školsku opremu iz projekta.

Zbog narudžbe odgovarajućih veličina školske opreme potrebno je da roditelji što prije, a najkasnije do 13. rujna 2021. godine u sjedište Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci na Trgu bana Josipa Šokčevića 1, Vinkovci, za djecu koja ispunjavaju kriterije navedene pod „više“ i koja će u školskoj godini 2021./2022. pohađati 1. – 8. razred osnovne škole dostave popunjene i potpisane obrasce (obrasci se nalaze u privitku pod „više“):

• Zahtjev za humanitarnu pomoć

• Izjava o zajedničkom kućanstvu

• Anketni upitnik (za svako dijete pojedinačno)

• Privola o zaštiti osobnih podataka

Ujedno je važno da roditelji detaljno pogledaju kojim kategorijama pripadaju (otvoriti „više“ za objašnjenje) i pribave potrebnu dokumentaciju!

Za sve eventualne nejasnoće korisnici se mogu obratiti izravno u sjedištu Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci na Trgu bana Josipa Šokčevića 1 ili na telefon: (032) 332 523.

KATEGORIJA 1. Djeca iz obitelji primatelja zajamčene minimalne naknade kojima je pravo utvrđeno rješenjem Centra za socijalnu skrb Vinkovci.

KORISNICIMA ZAJAMČENE MINIMALNE NAKNADE PREMA POPISU CENTRA ZA SOCIJALNU SKRB VINKOVCI JE DOKUMENTACIJA KOJU JE POTREBNO POPUNITI I PREDATI GRADSKOM DRUŠTVU CRVENOG KRIŽA VINKOVCI UPUĆENA POŠTOM NA KUĆNE ADRESE.

KATEGORIJA 2. Djeca samohranih roditelja s ukupnim primanjima kućanstva nižim od iznosa bruto minimalne plaće u RH od 4.062,51 kuna.

Potrebno priložiti za dokazivanje pripadnosti kategoriji:

POTVRDA POREZNE UPRAVE O VISINI DOHOTKA ZA PROŠLU GODINU ZA SVE ČLANOVE OBITELJI.

KATEGORIJA 3. Djeca u obiteljima s 3 i više djece s mjesečnim primanjima ukupno nižim od 6.436,00 kuna.

Potrebno priložiti za dokazivanje pripadnosti kategoriji:

KATEGORIJA 4. Iznimno, djeca u obiteljima s jednim ili više zaposlenih od kojih nitko nije dobio plaću dulje od 3 mjeseca, ostali nezaposleni ili zaposleni bez ili blokiranih primanja, te obitelji koje zbog različitih razloga ne mogu zadovoljiti osnovne životne potrebe i privremeno su u problemu.

Potrebno priložiti za dokazivanje pripadnosti kategoriji:

POTVRDA O ZAŠTIĆENOM RAČUNU, POTVRDA O VISINI DOHOTKA, STANJE TEKUĆEG RAČUNA U ZADNJA 4 MJESECA, IZJAVA O PRIHODIMA I RADNOM STATUSU ČLANOVA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA.

« Ožujak 2024 »