Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2021.

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 24. 11. 2021.

I ove godine smo sudjelovali na Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar koje se u Hrvatskoj organizira 6. godinu za redom. Natjecanje se počelo održavati 2016. godine. Naši učenici vole sudjelovati na Dabru, zbog čega se svake godine zainteresirano prijavljuju. Ove godine natjecanje nismo mogli održati u školi, zbog trenutne epidemiološke situacije koja je uvjetovala potrebu nastave na daljinu, stoga su svi učenici dobili detaljne upute kako se prijaviti i sudjelovati od kuće. Natjecanje je održano na daljinu, od 8. do 12. studenoga 2021., a sudjelovalo je 18 učenika i učenica naše škole od 2. do 8. razreda. Natjecanje je organizirala i provela pedagoginja Antonija Filipović. Učenici su se potrudili riješiti test najbolje što su mogli, a neki od njih su uspjeli biti i u 10% najboljih. Naš učenik 2. razreda matične škole Filip Lerotić izvrsno je riješio test te se plasirao u 10% najboljih sa svojih 9 bodova od ukupnih 12 u kategoriji MikroDabar. Za sve sudionike natjecanja pripremljene su diplome koje samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr te digitalne značke, dok je naš Filip uz to dobio zlatnu diplomu i značku za izniman uspjeh na natjecanju. Čestitamo Filipu i svim učenicima koji su sudjelovali na uspjehu i angažmanu! Veselimo se natjecanju sljedeće godine.

Cilj ovoga natjecanja je potaknuti računalno razmišljanje učenika i logičko zaključivanje kroz rješavanje problemskih i logičkih zadataka čime se učenici postupno uvode u svijet digitalne tehnologije.

Značka za izniman uspjeh

« Ožujak 2024 »