BOŽIĆNA PRIREDBA

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 23. 1. 2013.

U našoj školskoj dvorani održana je priredba povodom Božića, svima najdražeg blagdana. Učenici su taj dan napunili dvoranu i uživali u zadnjim  minutama 1. polugodišta. Program je otvorio 4. razred igrokazom ''Badnjak u slavonskoj obitelji'' i pokazali nam kako su to naši stari slavili Božić.

Učenici od 1. do 8. razreda plesali su uz pjesmu Baranje, ma ni balerine im nisu bile ravne. Zatim je 1. razred glumio u igrokazima ''Zimska radost'' i ''Zvjezdani razgovor''.Predškola je otpjevala veselu pjesmu ''Din,din,don'', a igrokaz ''Snješko Snježić'' odglumio je 3. razred. Poslije su nas razveselili učenici 3. i 4. razreda iz Donjeg Novog Sela otpjevavši poznatu pjesmu ''Od Božića do Božića'', čije riječi svi jako dobro znamo.Dramska skupina je svima pokazala kako doći do hrabrosti u igrokazu ''Recept za hrabrost''.

Uz zvuk zvončića, 2. i 4. razred iz Podgrađa otpjevali su nam pjesmu  ''Zvončićići'', a učenici 2. razreda su otpjevali pjesmu ''Jaslice'' i odglumili u igrokazima ''Božićna želja'' i ''Božićna jelka''.Priredbu su završili učenici od 1. do 4. razreda iz Đeletovaca uz ''Božićni ples'' gdje su nas dodatno razveselila dva vilenjaka s torbama punih slatkiša.

Po našem mišljenju priredba je bila odlična i jedva čekamo vidjeti što su nam razredi pripremili za kraj školske godine.

Tanja Jurković i Antoni Barišić, 5.a razred