VALENTINOVO

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 15. 2. 2013.

LJUBAVNA POŠTA DOČEKALA SVOJ DAN

Na satima literarne skupine pripreme za Valentinovo su počele još u siječnju kada se od obične kartonske kutije pripremio ružičasti sandučić za ljubavna pisma. Čitajući pjesme i citate o ljubavi brzo se pronašla inspiracija za pisanje pisama i izradu ukrasa za olovke. Ukrašena pisma učenici su ubacivali u prekrasan sandučić koji se nalazio pokraj ulaza škole s radnim vremenom od 8.30 do 13.30 sati.

Hodnikom su se često čuli razgovori hoće li se sandučić napuniti do kraja. Kada se napunio, raspravljalo se hoće li pisma početi izlaziti van. U sandučić su svi učenici imali pravo ubacivati pisma, a upute za slanje pisama pročitali su im razrednici na satu razrednog odjela. No neki učenici se nisu držali uputa i njihova pisma nisu dostavljena jer su zaboravili napisati ime, prezime i razred.

Uoči Valentinova literarnu skupinu je dočekao posao razvrstavanja i brojanja pisama koji nije bio nimalo lagan. Poslano je skoro 1400 pisama. Titulu Gospodina Valentina dobio je Alen Tunjić (6.b), kojemu je poslano 41 pismo, a titulu Gospođice Valentine dobila je Ana Matošević (7.b), koja je primila 31 pismo.

Sva pisma su se upakirala u vesele boje. Svakom razredu su paket ljubavnih pisama na Valentinovo isporučili članovi literarne skupine.

Područne škole u Donjem Novom Selu, Đeletovcima i Podgrađu su pjesmom, plesom i radionicom obilježile ovaj dan posvećen ljubavi, a ponekima je stiglo i pismo iz Nijemaca.

Na Dan ljubavi svi su bili sretni, i veliki i maleni. Iako je Valentinovo u vrijeme korizme, preporuka je svima neka se ne odreknu ljubavi koja svima nama obogaćuje život!

Katarina Đurašević i Monika Klem, 6.a