Božićna priredba

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 23. 12. 2022.

Za kraj ovoga polugodišta, organizirali smo prigodan program za našu Božićnu priredbu koju smo nestrpljivo čekali. Ona označava početak zimskoga odmora, ali i radosnog božićnog razdoblja za sve naše učenike, njihove roditelje i djelatnike škole. Konferansu za Božićnu priredbu napisala je učiteljica hrvatskog jezika Tonka Đurić, organizator je bio vjeroučitelj Vladimir Antolović, a voditeljice učenice 7. a razreda Klara Jurić i Lana Radeljak koje su vješto angažirale pozornost gledatelja. Priredba je bila puna zanimljivog i radosnog sadržaja, a mnogi naši učenici, njihovi roditelji, ostali članovi njihovih obitelji, djelatnici, ali i mještani dobre volje pokazali su podršku našim izvođačima u zaista velikom broju. Kakav je bio program priredbe i kako su naši učenici izvodili određene točke možete pogledati u prilogu, ali osim toga priložili smo i fotografije estetskog uređenja naše škole u znaku božićnog duha.

Priredba je otvorena izvedbom hrvatske himne „Lijepa naša“ školskog zbora koji vodi učitelj Tomislav Hrženjak te uvodnom riječju naše ravnateljice Tatjane Knežević. Osim toga, školski zbor je tijekom priredbe pokazao svoje pjevačke sposobnosti izvedbama pjesama „Djetešce mileno“ i „U to vrijeme godišta“. Program se nastavio plesnim točkama Dječje grupe KUD-a „Đuro Pandža-Keka“, Nijemci u vodstvu voditeljice Maje Žderić Bandov te Dječjeg vrtića „Bambi“, Nijemci u vodstvu odgojiteljica Sandre Došen i Jelene Subotić. Božićna priredba se nastavila s izvedbama naših učenika: učenici 1. razred izveli su recitaciju „Tiha noć“ , a pripremila ih je učiteljica Dinka Mijatović; učenici 1., 3. i 4. razreda područne škole Donje Novo Selo izveli su igrokaz „Božićna noć“, a pripremile su ih učiteljice Ljubica Nikolić i Jasmina Tomašević; učenici 3. razreda izveli su recitaciju „Isusu za rođendan“ i pjesmu „Zvončići“, a pripremila ih je učiteljica Silva Baćanović; učenici 4. razreda izveli su recitacije „Zimsko jutro“ i „Bijelo odijelo“ te pjesmu „Spavaj mali Božiću“, a pripremila ih je učiteljica Sonja Božičević. Za kraj, učenici 2. razreda izveli su ples „Jingle Dance“ u pripremi učiteljice Sanje Omrčen te su publiku poslali kućama s osmijehom.

Estetsko uređenje za Božićnu priredbu radila je učiteljica likovne kulture Marija Mendeš s učenicama Emom Šibalić i Paolom Margić, a tehnička podrška bili su vjeroučitelj Ljudevit Gačić te učenici David Čatić, Noa Morovičanin, Rafael Rajčanji, Patrik Matičić i  Marin Keteleš. U ukrašavanju hodnika škole sudjelovali su učenici i članovi Učeničke zadruge "Bosut", članovi Kreativne, Likovne i Literarno-novinarske skupine te učenici 7. a razreda.