Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 24. 5. 2024.

Dana 23. svibnja 2024. godine naši osmaši posjetili su Vukovar. Cilj terenske nastave „Posjet osmih razreda Vukovaru“ jest učenike osmih razreda kroz jednodnevni posjet Vukovaru učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Dolaskom u Vukovar posjetili su Memorijalni centar Domovinskoga rata, tijekom doručka upoznali su se s djelatnicom Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata“ koja ih je vodila kroz posjet Vukovaru, a nakon doručka u prostorijama Hostela ,,Dubrovnik“ pogledali su prezentacije „Domovinski rat“. Poslije su posjetili prostor bivše vojarne 204. brigade u pratnji bojnika hrvatske vojske i Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata u Vukovaru. Tijekom razgledavanja Spomen-doma “Ovčara“, mjesta gdje su ubijeni hrvatski branitelji i ranjenici odvedeni iz vukovarske bolnice, poslušali su prezentaciju o Ovčari i održali minutu šutnje u spomen na sve poginule hrvatske branitelje i civile. Zatim su posjetili Trpinjsku cestu, gdje su poslušali kratku prezentaciju i slikali se pored tenka te su posjetili prostor Vukovarske bolnice gdje su pogledali dokumentarni film u kojem je prikazana tragedija žrtava Domovinskog rata u Vukovaru. Naši učenici su zaista puno naučili na terenskoj nastavi, a kako im je bilo pogledajte u prilogu.

Izvor: Josip Rosandić, učitelj povijesti

« Srpanj 2024 »