Izlet u Vinkovce učenika 1. i 2. razreda

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 10. 6. 2024.

U srijedu  5. lipnja 2024. učenici 1. i 2. razreda matične škole posjetili su Vinkovce u pratnji svojih učiteljica i školske edukacijske rehabilitatorice. Nakon polaska u 8:00 vrlo su brzo stigli u Vinkovce i krenuli u razgledavanje. Najprije su posjetili rodnu kuću Ivana Kozarca te naučili neke nove činjenice o književniku čije se ime nalazi u nazivu naše škole. Uređenje njegova doma vratilo ih je u godine njegove mladosti, a priča o ljubavi između njega i rođakinje Marije zagrijala im je srca. Prošetali su do Gradskog muzeja gdje su učenici naučili da se tu čuvaju vrijedni stari predmeti koje svjedoče o bogatoj prošlosti našega kraja. Razgledavanje arheološkog, povijesnog i etnološkog odjela bilo je vrlo zanimljivo i poučno. Na gradskom trgu prisjetili su se i važnih Vinkovčana – bana Josipa Šokčevića i skladatelja hrvatske himne Josipa Runjanina. Kod fontane „Ljevač bakra“ doznali su i da je Orion, najstariji europski kalendar, pronađen baš u Vinkovcima. U prilogu pogledajte što su sve naši najmlađi učenici posjetili i u kojim aktivnostima su sudjelovali.

Uslijedio je posjet novoj Gradskoj knjižnici i čitaonici gdje nas je kroz sve odjele provela knjižničarka gospođa Sonja Šimić.

Završnu aktivnost našeg izleta učenici su jedva dočekali. Ručali smo i osvježili se kupanjem na bazenima Lenije.

U kasnim poslijepodnevnim satima umorni i zadovoljni vratili smo se u naše Nijemce.

Izvor: Sonja Božičević, učitejlica razredne nastave

« Srpanj 2024 »