Valentinovo u školi

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 11. 3. 2014.

Dana 14. veljače 2014. u našoj školi je obilježeno Valentinovo. Valentinovo je mnoge potaknulo da nađu vremena za svoje voljene ili da nađu pravu ljubav. Bilo je dosta vrijednih učenika, a mi smo zabilježili nekoliko radionica.

Literarna skupina je uredila pano i ukrasila ga mnogim detaljima za Valentinovo.  Učenici su rado zastali i čitali, a najviše su ih zanimali najpoznatiji ljubavni parovi u književnosti.

Valentinovo – pano literarne skupine

Skupina za uređivanje interijera također je uredila prigodan pano. Umjesto kiše u školskom holu, iz oblaka su padala srca. Svaka vrata su ukrasili srcima.

Valentinovo – pano skupine za uređivanje interijera

Zaljubljeni oblaci

Ukrašena vrata

U suradnji s novinarskom skupinom, uredili su natpise Ti si poseban i Ti si posebna te ih zalijepili na stepenice. Odlučili su se za taj natpis kako bi se na Valentinovo svatko osjećao voljenim. Natpisi su brzo potaknuli osmijehe kod učenika i učenica.

Natpisi na stepenicama

Postoje različite vrste ljubavi pa tako postoji i ljubav prema školi. Učenici su izradili ukrase za vrata na kojima je pisalo Volim školu kako bi potaknuli sve učenike na pozitivno razmišljanje o školi.

Ukrasi za vrata

Učenička zadruga „Bosut“ je na dan prije Valentinova održala rasprodaju prigodnih poklona: crvenih ruža, kutijica, nakita, vaza… Učenici su tako mogli kupiti prigodan i originalan poklon za svoje voljene.

Štand s prigodnim poklonima

Od razreda do razreda održane su prigodne radionice u kojima se raspravljalo o ljubavi ili se darivalo. Na sam dan Valentinova na hodnicima je vladalo krizno stanje. Svi su negdje žurili, svi su negdje slučajno išli, tajno odnijeti poklon voljenoj osobi.

Katarina Đurašević, 7.a

Monika Klem, 7.a