UPUTE ZA E-DNEVNIK ZA RODITELJE

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 23. 9. 2014.

Od početka ove školske godine u Osnovnoj školi „Ivan Kozarac“ u Nijemcima koristi se e-Dnevnik. Roditelji učenika imaju mogućnost pristupiti web aplikaciji   e-Dnevnik za roditelje

Što roditelj učenika može vidjeti u e-Dnevniku?

Putem e-Dnevnika za roditelje omogućen im je uvid u:

-          osobne podatke vlastitog djeteta

-          ocjene

-          izostanke

-          bilješke

-          planirani raspored pisanih zadaća

-          ostale podatke o vlastitom djetetu.

Iz pedagoških razloga, ocjene se prikazuju s vremenskim odmakom od 48 sati.

Kako pristupiti e-Dnevniku za roditelje?

Aplikacija e-Dnevnik za roditelje učenika dostupna je na adresi https://ocjene.skole.hr.

Roditelji učenika mogu e-Dnevniku pristupiti na dva načina:

1.      PREKO UČENIKOVIH PODATAKA - kada se učenik prijavi svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr kojega su dobili u školi od razrednika (markiran primjer dolje na slici).

Napomena! Podaci o elektroničkom identitetu (korisničko ime i lozinka) nalaze se na papiru kojeg su učenici dobili od razrednika. Podatke čuvajte na sigurnom mjestu! Podaci će trebati učenicima svake godine do kraja školovanja i prilikom e-upisa u srednju školu.

1.      PREKO SUSTAVA E-GRAĐANI - ako se roditelj registrira u sustav e-Građani (markiran primjer dolje na slici).

Kako se registrirati u sustav e-Građani?

Postoji nekoliko mogućnosti kako se registrirati u sustav e-Građani i otvoriti svoj Osobni korisnički pretinac. U prilozima su navedene sve mogućnosti. Najčešća mogućnost je putem ePassa kojeg možete izvaditi u poslovnici FINA-e u Otoku.

Za dobivanje ePassa potrebno je ispuniti pristupnicu (dolje u prilozima) i ponijeti kopiju osobne iskaznice. Na pristupnicu morate navesti e-mail adresu koja će Vam kasnije biti potrebna za registraciju. Službenik na šalteru će Vam predati papir s podacima koji su potrebni za završetak registracije, tj. za otvaranje Osobnog korisničkog pretinca.

Imam ePass. Što dalje?

Provjerite e-mail koji ste naveli na pristupnom obrascu. Tamo Vam treba stići aktivacijski link za registraciju na ePass. Kliknite na aktivacijski link za ePass u e-mailu kojeg ste primili te na stranici koja se otvori unesite aktivacijski kod s papira kojeg ste dobili u FINA-i. Zatim odaberite korisničko ime i lozinku s kojima ćete se prijavljivati u sustav e-Građani. (Napomena! Podatke čuvajte na sigurnom mjestu!)

Registracija je dovršena.
Kako se prijaviti u sustav e-Građani?

Ako ste pratili korake koje se nalaze u uputama, stvorili ste sve preduvjete kako biste se mogli uspješno prijaviti u sustav e-Građani. Za prijavu u Vaš Osobni korisnički pretinac potrebno je otići na stranicu https://pretinac.gov.hr .

Kada se prijavite u Osobni korisnički pretinac, istražite njegove mogućnosti. Dolje na slici je markirano gdje ćete naći poveznicu za e-Dnevnik kada ste u sustavu e-Građani, tj. unutar svog Osobnog korisničkog pretinca.

Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika

Izvor: Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika