Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 19. 11. 2014.

Odlukom Hrvatskog sabora svake godine se 18. studenog obilježava Dan sjećanja na žrtvu Vukovara kako bi se odala počast svim sudionicima obrane Vukovara – simbola hrvatske slobode.

U našoj školi Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježen je na nekoliko načina i kroz nekoliko radionica.

Učenici 3. razreda crtali su vukovarsku golubicu, izradili svijeće i pripremili fotografije razorenog Vukovara. Na satima likovne grupe učenici su od kartona izradili vukovarski vodotoranj koji čini središnji dio panoa, a na satima novinarske skupine učenici su izradili svijeće, čije tijelo čine tekstovi o Domovinskom ratu, i ispisali citate iz zbirke Siniše Glavaševića. Na satima hrvatskog jezika učenici 8. razreda su minutom šutnje odali počast žrtvama Vukovara. Tijekom sata poslušali su posljednje izvješće Siniše Glavaševića, koje je poslano 18. studenog 1991. na dan pada Vukovara, i interpretirali Priču o gradu.

Što se slušalo i čitalo na satima hrvatskog jezika, možete poslušati i pročitati na stranici Osnovne škole Siniše Glavaševića iz Vukovara.

Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika

Siniša Glavašević, Priča o gradu:

Izvješća Siniše Glavaševića:

Izvor: Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika