POČELA JE ŠKOLA!

Autor: MARIJA BRNATOVIĆ, 11. 9. 2015.

Novu pedagošku i nastavnu godinu započeli smo misom „Zaziv Duha Svetoga“ u crkvi cvete Katarine u Nijemcima. Misno slavlje predvodio je župnik Branimir Mađarac koji je tijekom propovijedi podsjetio učenike na njihove dužnosti u školi i ohrabrio ih na učenje kako bi ovu nastavnu godinu završili uspješno. Tijekom mise dnevna čitanja su čitali učiteljica hrvatskog jezika Silvija Landeka-Krtić  i vjeroučitelj Ljudevit Gačić, a pjevanje je predvodio vjeroučitelj Vladimir Antolović. Nakon mise učenici i učitelji vratili su se u učionice gdje su se upoznali s novom nastavnom godinom.

A kako bi prvi dan škole zauvijek ostao u sjećanju, uslikana je zajednička fotografija učenika 1. razreda.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta Vedran Mornar poželio je učenicima, roditeljima i svima koji rade u odgojno-obrazovnom sustavu uspjeh u radu i ostvarenje zamisli i projekata, naglasivši da je poboljšanje našeg odgojno-obrazovnog sustava trajna i zajednička obveza. U nastavku prenosimo poruku.

Poštovane ravnateljice i ravnatelji,

zadovoljstvo mi je što vas na početku nove pedagoške i školske godine mogu pozdraviti i zaželjeti vam uspjeh u radu te ostvarenje svih vaših ideja, zamisli i projekata.

Pozdravljam roditelje i skrbnike, djecu i učenike, posebice ovogodišnje prvašiće. Djeci i učenicima želim vrtićko i školsko ozračje ispunjeno kreativnošću i radom, prijateljstvom te uzajamnim razumijevanjem i prihvaćanjem.

Pozdravljam i drage odgojiteljice i odgajatelje, učiteljice i učitelje, nastavnice i nastavnike, stručne suradnice i suradnike te sve ostale djelatnice i djelatnike obrazovnoga sustava. Svi ste vi, zajedno s ravnateljicama i ravnateljima, istinska potpora djeci u učenju i odrastanju, nositelji i promicatelji pozitivnih promjena te najzaslužniji da sustav odgoja i obrazovanja postaje sve kvalitetniji i prepoznatljiviji u svijetu. Upravo je vaš predan rad dugoročni zalog naše budućnosti, a brojne sadašnje i buduće generacije poštenih i vrijednih hrvatskih građana izravan su plod vašega svakodnevnog truda i zalaganja.

Pred nama su novi izazovi, a poboljšanje našega odgojno-obrazovnog sustava trajna nam je zajednička obveza. Stoga, sa svojim suradnicima i ostalim djelatnicima Ministarstva, u ovoj školskoj godini želim zajedno sa svima vama i svim ostalim dionicima raditi na izgradnji i daljnjem unaprjeđenju toga sustava, sa željom da ta suradnja protekne u partnerstvu i međusobnom uvažavanju.

Na kraju, molim sve građanke i građane, aktivne sudionike u prometu, da cijele godine, a posebice tijekom sljedećih tjedana, prilikom izlaska na ceste, osobito u blizini vrtića i škola, obrate pažnju na našu djecu i učenike.

Još jednom, svima želim uspješan početak nove pedagoške i školske godine te se veselim suradnji i zajedničkom radu!

S osobitim poštovanjem,
vaš ministar