Treći i četvrti razredi u posjetu glavnom gradu - Zagrebu!

Autor: Sanja Marczi, 23. 5. 2016.

U petak  20. svibnja 2016. učenici trećih četvrtih razreda matične škole u Nijemcima te područnih škola Podgrađe Đeletovci te njihove učiteljice Dubravka Šibalić, Silva Baćanović, Ljubica Lukić i Ljiljana Vidak bili su na izletu u Zagrebu.

Posjet Zagrebu obuhvatio je mnoštvo zanimljivih sadržaja. Uz prethodnu najavu, prvo smo posjetili Hrvatsku radioteleviziju. U pratnji vodiča obišli smo zgradu televizije te vidjeli arhiv u kojemu je pohranjeno mnoštvo zapisa, različite studije u kojima se snimaju emisije (Dobro jutro Hrvatska, Voice, Plodovi zemlje, Studio 4), radio program koji je vodio Mirko Fodor, rekvizite koji se koriste u emisijama, te još mnogo toga. Nakon dvosatnog posjeta krenuli smo u Tehnički muzej. Tamo smo u pratnji stručnih vodiča prvo obišli Planetarij u kojem smo imali zanimljivo predavanje o zvijezdama. Uslijedili su Vatrogasni odjel, Odjel rudarstva sa spuštanjem u rudnik, te na kraju Odjel prometa u kojem smo vidjeli povijesni razvoj prometnih sredstava na kopnu, vodi i u zraku.

U samom centru Zagreba imali smo dogovoren ručak u McDonald'su. Poslije ručka krenuli smo u razgledavanje grada pješice uz pratnju vodiča. Obišli smo Kaptol, razgledavali Donji i Gornji grad, Kamenita vrata, vidjeli zgradu Sabora, crkvu sv. Marka, Banske dvore, Kulu Lotrščak, Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Katedralu.

Nakon razgleda grada autobusom odlazimo do parka Maksimir gdje uz šetnju dolazimo do Zoološkog vrta. Umorni od cjelodnevnog šetanja u 19 sati zaputili smo se kući. U Nijemce smo stigli oko 23 sata puni dojmova sa ovog prekrasnog izleta.

Ostale naše fotografije možete pogledati u našoj galeriji slika na linku:

Silva Baćanović, učiteljica četvrtog razreda

Izvor: Silva Baćanović, učiteljica četvrtog razreda