Europski kviz o novcu

Autor: Nada Ćosić, 21. 3. 2018.

Natjecali smo se u „Europskom kvizu o novcu“! „Europski kviz o novcu“ (eng. European Money Quiz) je organizirala Hrvatska udruga banaka (HUB) u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje te uz pozitivnu ocjenu Agencije za odgoj i obrazovanje.  Kviz se održao povodom obilježavanja Svjetskog i Europskog tjedna novca kako bi se unaprijedila razina financijske pismenosti  djece od 13 do 15 godina.

Sudjelovalo je 287 timova iz 146 osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj. Natjecanje je održano putem internetske veze na poznatoj Kahoot! platformi dana 16.ožujka 2018. (od 13 do 14h).

Iako je cilj svakoga natjecanja da se učenici što bolje plasiraju na ljestvici poretka, najvažniji ciljevi na ovom natjecanju su bili učenje dodatnih pojmova financijske pismenosti ili potvrda svojega znanja te vježbanje timskoga rada – zajedničkog donošenja i upisa odluka, tj. zajedničkog odgovaranja na pitanja.

U našoj je školi, u organizaciji učiteljice Marije Brnatović, na ovom natjecanju sudjelovalo šest učenika sedmih razreda i četiri učenika osmih razreda. U ovom natjecanju točnosti i brzine tim osmaša je osvojio 148. mjesto, a tim sedmaša 107. mjesto. Nažalost, nećemo otputovati u Bruxelles u Belgiji na Europsko finalno natjecanje koje će se održati 8. svibnja 2018. gdje bismo predstavljali našu zemlju i natjecali se za vrijednu novčanu nagradu, ali su naši učenici sudjelovanjem na natjecanju stekli vrijedna iskustva i znanja koja će im koristiti u budućem životu.

Marija Brnatović, učiteljica informatike

« Ožujak 2024 »