EKO-KVIZ

Autor: Miroslav Stipetić, 9. 3. 2012.

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U NIJEMCIMA

Ove školske godine, po četvrti put, naša je škola bila domaćin učenicima i njihovim mentorima na županijskoj razini natjecanja u Eko kvizu «Lijepa naša». Natjecanje je održano u ponedjeljak 5. ožujka 2012. godine. Za prvo mjesto u Vukovarsko-srijemskoj županiji natjecalo se 48 učenika iz sedam osnovnih i pet srednjih škola, od kojih su dvije gimnazije i tri strukovne škole.

Samo natjecanje sastoji se iz tri dijela, to su pismeni ispit u obliku testa, PowerPoint prezentacija, odnosno prikaz praktičnog rada učenika, pod motom «Istražili smo – uradili smo - predlažemo» i usmeni ispit za prvih pet škola koje postignu najbolji uspjeh iz prva dva dijela natjecanja. U ovom kvizu traži se znanje iz pet zadanih tematskih područja koja su dio nastavnih sadržaja iz prirode, biologije, kemije, geografije i vjeronauka. Svaku školu predstavlja tim od četiri učenika, u osnovnoj školi po jedan učenik iz petog, šestog, sedmog i osmog razreda, a u srednjoj po jedan učenik iz prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda.

Početku natjecanja prethodio je kratki pozdravni govor ravnateljice škole domaćina Tatjane Knežević, koja je nazočnima izrazila dobrodošlicu i poželjela puno sreće i uspjeha u natjecanju.

Po završetku natjecanja u kategoriji osnovnih škola pobjedu je odnijela OŠ «Ivan Kozarac» iz Nijemaca, drugo mjesto osvojila je OŠ Zrinskih iz Nuštra, treće mjesto osvojila je OŠ «Antun i Stjepan Radić» iz Gunje, četvrto mjesto dijele OŠ Tordinci iz Tordinaca i OŠ Lovas iz Lovasa, peto mjesto osvojila je OŠ «Blage Zadre» iz Vukovara i šesto mjesto OŠ Vladimir Nazor iz Komletinaca.

U kategoriji srednjih škola pobjedila je Gimnazija Vukovar, drugo mjesto zauzela je Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca iz Vinkovaca, treće mjesto zauzela je Srednja škola Ilok, četvrto mjesto zauzela je Obrtničko - industrijska škola iz Županje i peto mjesto zauzela je Poljoprivredno - šumarska škola iz Vinkovaca.

Ovom pobjedom OŠ «Ivan Kozarac» iz Nijemac i Gimnazija Vukovar osigurali su svoje sudjelovanje na Državnom natjecanju Eko kviz «Lijepa naša» koje će se održati od 15. do 17. travnja 2012. godine u Zadru.

Iva Sokolić

pedagoginja