OBAVIJESTI ZA RODITELJE UČENIKA OSNOVNE ŠKOLE "IVAN KOZARAC" NIJEMCI

Autor: Nada Ćosić, 18. 6. 2019.

POŠTOVANI RODITELJI,

1. Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN, br. 116/18) sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovnih škola osiguravaju se u državnome proračunu, odnosno roditelji NE KUPUJU udžbenike. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje udžbenicima regulirano je Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (NN, br. 46/19).

U školskoj godini 2019./2020. bit će u uporabi dvije vrste udžbenika:

• Postojeći udžbenici – udžbenici za obvezne i izborne nastavne predmete koji su odobreni 2014. godine i koji će se koristiti u 2., 3., 4., 6. i 8. razredu te u 7. razredu za sve nastavne predmete osim za Biologiju, Kemiju i Fiziku.
  • Novi udžbenici – udžbenici koji će se koristiti od sljedeće školske godine, 2019./2020., u razredima u kojima kreće primjena novih kurikuluma. To se odnosi na sve nastavne predmete, obvezne i izborne, u 1. i 5. razredu te za nastavne predmete Biologija, Kemija i Fizika u 7. razredu.

Općina Nijemci će za sve učenike financirati nabavu radnih bilježnica i likovnih mapa, stoga roditelji NE MORAJU KUPOVATI navedeno.

ZAKLJUČNO, RODITELJI NE MORAJU KUPOVATI UDŽBENIKE, RADNE BILJEŽNICE I LIKOVNE MAPE KOJE ĆE UČENICI KORISTITI U ŠKOLSKOJ GODINI 2019./2020. RODITELJI SE MORAJU POBRINUTI DA UČENICI IMAJU BILJEŽNICE I PRIBOR ZA PISANJE, OPREMU ZA TJELESNU I ZDRAVSTVENU KULTURU TE LIKOVNU KULTURU I PREOBUĆU BIJELIH POTPLATA!

2. Vukovarsko-srijemska županija priprema projektni prijedlog za prijavu na Otvoreni Poziv na dostavu projektnih prijedloga za osiguranje besplatne prehrane kroz projekt „Užina za sve IV.“ (školska godina 2019. / 2020.).

U svrhu dokazivanja pripadnosti ciljnoj skupini projekta molimo Vas da ispunite sljedeću dokumentaciju s podacima Vas i Vašeg djeteta, podacima o pripadnosti navedenoj skupini i podacima kojom isto dokazujete.

U privitku (pod "više") se nalazi dokumentacija koju je potrebno ispuniti:

• Zahtjev za osiguranjem besplatne školske prehrane kroz projekt „Užina za sve“.
  • Dokument kojim dokazujete pripadnost ciljnoj skupini i u kojemu se nalazi Izjava o povjerljivosti podataka i privola roditelja/skrbnika.
  • Prilog I. Izjava roditelja/skrbnika o potrebitosti uključenja djeteta u projekt „Užina za sve IV“.

U privitku se ujedno nalazi Odluka škole o kriterijima za određivanje ciljne skupine donesena na sjednici Učiteljskog vijeća 17. lipnja 2019. godine.

Priloženu dokumentaciju je potrebno ispisati, ispuniti i vlastoručno potpisati. Oni koji nemaju mogućnost ispisivanja dokumentacije, mogu se obratiti razrednicima ili stručnoj službi škole. Uz priloženu dokumentaciju potrebno je školi dostaviti i presliku pravovaljanog Rješenja o priznavanju prava na doplatak za djecu.

3. Sveta misa zahvalnica održat će se u petak 28. lipnja 2019. godine u 8:00 sati u Crkvi sv. Katarine u Nijemcima za sve učenike, polaznike predškole i roditelje koji to žele. Nakon mise, održat će se završna priredba u školskoj dvorani matične škole s početkom u 9:00 sati, po završetku koje će se učenicima podijeliti svjedodžbe. Sve učenike i polaznike predškole iz područnih škola (Donje Novo Selo, Đeletovci, Podgrađe) toga će dana ujutro prevesti autobusi autobusnog prijevoznika Polet d.o.o. Vinkovci, u vrijeme kada učenici inače polaze na nastavu. Učenike će isti prijevoznik vratiti u njihova mjesta stanovanja u 10:30 sati.

4. Svi učenici koji će ove školske godine pohađati dopunski rad iz nastavnih predmeta iz kojih su im zaključene negativne ocjene su o tome obaviješteni pisanim putem. Nastava za navedene učenike će se održavati u matičnoj školi u Nijemcima za one učenike koji prebivaju u Nijemcima te u područnoj školi u Đeletovcima za one učenike koji prebivaju u Đeletovcima. Raspored održavanja dopunskog rada je učenicima i roditeljima poslan na kućnu adresu uz pisanu obavijest.