Garderobni ormarići u našoj školi!

Autor: Nada Ćosić, 19. 2. 2020.

Naša škola opremljena je sa 150 novih garderobnih ormarića za učenike. Ormarići veselih boja postavljeni su u hodnik naše škole u prizemlju. Svaki ormarić je čvrste metalne konstrukcije sa standardnim načinom zaključavanja. Ormarići su numerirani, a svaki učenik je dobio ključić za svoj ormarić uz privjesak na kojemu se nalazi broj ormarića. Reakcije učenika na ormariće su bile vrlo pozitivne. Nakon dobivanja svojih ključića, učenici su euforično stavili svoje stvari i ostale potrepštine u ormariće. Budući da su novi garderobni ormarići imovina škole te ih škola želi što bolje i duže očuvati kako bi ih i buduće generacije učenika mogle koristiti, učenici se u odnosu na ormariće trebaju odgovorno skrbiti te su ih u skladu s Kućnim redom škole dužan čuvati.

VAŽNO JE ZNATI PRAVILA UPORABE GARDEROBNIH ORMARIĆA:

1. Učenici trebaju pažljivo otključavati i zaključavati ormariće. Gubljenje ili oštećivanje ključeva garderobnog ormarića potrebno je prijaviti odgojno-obrazovnim djelatnicima škole. U slučaju gubljenja ili oštećivanja ključeva ormarića, roditelj je dužan nadoknaditi iznos izrade novog ključa. Isto se odnosi i na oštećivanje samog ormarića.
  2. Zabranjeno je pisati i lijepiti naljepnice unutar i izvan garderobnog ormarića te ga na bilo koji drugi način personalizirati.
  3. Preobuću i obuću koju učenici ostavljaju unutar garderobnog ormarića potrebno je staviti u najlonsku vrećicu kako se unutrašnjost ormarića ne bi prljala.
  4. Zabranjeno je ostavljati hranu u garderobnim ormarićima. U slučaju da učenici ostavljaju plastične boce s vodom i sokovima u ormariću, potrebno je utvrditi je li poklopac na boci ispravno i čvrsto zatvoren.
  5. Svakom učeniku dodijeljen je određeni ormarić prema unaprijed isplaniranom rasporedu. Učenicima nije dozvoljeno samostalno se mijenjati za ormarić s drugim učenicima.
  6. Preporučljivo je ne ostavljati vrijedne stvari u ormarićima, budući da škola za gubitak istih ne odgovara.

Izvor: Antonija Filipović, pedagoginja

« Ožujak 2024 »