Karnevalska povorka u Nijemcima

Autor: Nada Ćosić, 25. 2. 2020.

Dana 21. veljače 2020. obilježili smo razdoblje Poklada. Naši mališani, točnije predškolci i učenici od 1. do 4. razreda, u pratnji svojih učiteljica i odgojiteljice okupili su se u šarenom sastavu maskirani u različite kreativne maske. U okviru projektnog dana, učenici i predškolci imali su priliku sudjelovati u karnevalskoj povorci u organizaciji Turističke zajednice Općine Nijemci. Povorka je krenula od škole prema središtu Nijemaca te se potom vratila u školu gdje su djeca u školskoj dvorani sudjelovala u raznim aktivnostima uz glazbu, ples, grickalice i sokove. U povorci su im se pridružili i mališani dječjeg vrtića „Medenjak“ te članovi KUD-a pri DVD-u Nijemci. Veselu povorku i našu školsku dvoranu krasile su različite maske. Svuda su letjeli šareni leptirići, veselo su skakutale razigrane princeze, kauboji i kaubojke, prženi krumpirići, anđeli, hrabri policajci i vojnici.

Iako su sve maske bile kreativne, stručni žiri izabrao je one najoriginalnije – robota, sunčev sustav, tuš i perilicu rublja. Učenici su nagrađeni u sljedećem poretku:

1. Luka Bičanić, 1. razred
  2. Callie Reštarović, 4. razred
  3. Martina Pandža, 4. razred
  4. Tomislav Perkunić, 1. razred

Turistička zajednica Općine Nijemci najoriginalnije maske nagradila je prigodnim nagradama. Ipak, uz pozitivnu atmosferu te prizore nasmijanih lica i veselih pokreta popraćenih glazbom, može se zaključiti da su svi učenici ovoga dana bili nagrađeni.

Područne škole Donje Novo Selo, Đeletovci i Podgrađe obilježili su Poklade maskenbalom u svojim školama.

U područnoj školi Donje Novo Selo učenici su individualno i u paru, uz smijeh i šalu, predstavili svoje maske. Oni najhrabriji izveli su i igrokaz! Za najbolju masku izabrane su:

1. Ema Božanović i Nina Božanović, 4. razred
  2. Patrik Matičić, 4. razred
  3. Ljubica i Marija Mesir, 3. razred

U područnoj školi Đeletovci izbor najbolje maske ujedno se održao u veseloj atmosferi uz glazbu, grickalice i sokove. Za najbolju masku izabrana je učenica Lana Radeljak koja se maskirala u tortu na katove, dok su ostali učenici dobili utješne nagrade.

Područnu školu Podgrađe krasila su dva kuhara, hladnjak i dama koji su se zabavljali uz glazbu, ples i grickalice. Sve su maske u područnoj školi Podgrađe proglašene originalnima, bez biranja pobjednika.

Izvor: Antonija Filipović, pedagoginja; učiteljice razredne nastave; odgojiteljica