A board game is not lame

Projektni dan u našoj školi

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, TONKA ĐURIĆ, 17. 1. 2020.

Dana 11. siječnja 2020. u našoj se školi održao projektni dan koji je proveden u ugodnoj atmosferi njegujući sportski i natjecateljski duh te timski rad i socijalne vještine igrajući sportske i društvene igre. Učenici su imali priliku sudjelovati u starim sportskim igrama poput povlačenja užeta, skakanja u vrećama, nošenja jajeta u žlici te skoka u dalj organiziranim u školskoj dvorani pod vodstvom učiteljice Tjelesne i zdravstvene kulture Blaženke Pocrnje, a u suradnji s drugim predmetnim učiteljima. U nekoliko učionica naše škole organizirali smo prostor za igranje društvenih igara u okviru eTwinning projekta „A board game is not lame“ u koji su uključene knjižničarka Gorana Hasel, pedagoginja Antonija Filipović te učiteljica Hrvatskog jezika Tonka Đurić. Uz pomoć brojnih predmetnih učitelja i učenika, prikupile su se različite društvene igre te se prostor napunio dobrim raspoloženjem. Učionice su vrvjele učenicima koji su zainteresirano igrali igre kao što su Slikorječje, Activity, Tik Tak Buum, Riječ na riječ, Pictionary, Čovječe ne ljuti se, Boogle, Pogodi tko, Twister, Uno, 5 sekundi, Zemlja rizika itd. Uz smijeh, ciku i druženje učenici su kroz igru razvijali vještine kritičkog mišljenja, samostalnosti, timskog rada, poštenog igranja, čitanja, pamćenja i brojne druge.

Veselimo se sljedećem projektnom danu!

Izvor: Antonija Filipović, pedagoginja, Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika, Gorana Hasel, knjižničarka