> Natječaji

Javni natječaj za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta

Autor: Nada Ćosić, 7. 10. 2013.

Temeljem Suglasnosti za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta Klasa:602-02/09-01/51, Ur.br:2196/1-12-09-1 od 19. travnja 2009. godine koju je Osnovnoj školi «Ivan Kozarac», Nijemci izdao Upravni odjel za školstvo, kulturu i šport, Vukovar, Pravilnika o uvjetima, kriterijima i postupku za uzimanje i davanje u zakup prostora i opreme školskih ustanova (Službeni vijesnik br.10/05.) Školski odbor Osnovne škole «Ivan Kozarac», Nijemci raspisuje

JAVNI  NATJEČAJ

za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta

1. Raspisuje se javni natječaj za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Osnovne škole «Ivan Kozarac», Nijemci, Zrinska 8 u naselju Đeletovci upisanog u zemljišnoknjižni uložak 45 k.o. Đeletovci, kč.br.106 oranica Marovac površine 28 490 m².
  2. Početna cijena zakupnine je 3.500,00 (tritisućepetsto) kuna godišnje.
  3. Dužina zakupa je 5 (pet) godina.
  4. Natjecati se mogu fizičke osobe koje su državljani Republike Hrvatske i pravne osobe sa sjedištem registriranim na području Republike Hrvatske. Natjecatelji moraju biti registrirani za obavljanje djelatnosti poljoprivrede.
  5.  Natječaj se provodi izborom najpovoljnijeg ponuditelja. Najpovoljniji ponuditelj je onaj koji uz ispunjene uvjeta iz natječaja ponudi najviši iznos.

-         pravo prvenstva na sklapanje ugovora o zakupu imaju osobe iz Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članovi njihovih obitelji, sukladno odredbi članka 6a  Zakona o zakupu poslovnog prostora (NN br. 91/96., 124/97. i 174/04.) koja prihvati najviši ponuđeni iznos.

-         izabrani ponuditelj plaća  iznos zakupnine za jednu godinu prije sklapanja ugovora, a za svaku sljedeću godinu u mjesecu listopadu.

1. Ponuda za natječaj mora sadržavati:

-         ime i prezime, OIB, te adresu za fizičke osobe, a naziv i sjedište s OIB-om za pravne osobe,

-         Rješenje o upisu u upisnik poljoprivrednih gospodarstava, odnosno  rješenje o upisu u trgovački/obrtni registar za pravne osobe,

-         visinu ponuđenog  iznosa zakupnine, s time da ne može biti niža od početne cijene (ispisan brojkom i slovima),

-         mjesto i datum sastavljanja ponude te vlastoručni potpis ponuditelja.

Obrazac ponude može se dobiti u tajništvu škole radnim danom od 7,00 do 15,00 sati.

7.   Pisane ponude sa svim potrebnim podacima, ispravama i dokazima u natječaju, dostavljaju se poštom u zatvorenoj omotnici na adresu: Osnovna škola «Ivan Kozarac», Zrinska 8, 32245 Nijemci s naznakom: «Ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta – NE OTVARAJ-» u roku od 8 dana od dana objave natječaja.

Na omotnici treba naznačiti ime i broj telefona osobe za kontakt.

8.   Nepravovremene i nepotpune ponude neće se razmatrati.

9.   OŠ «Ivan Kozarac», Nijemci zadržava pravo da ne odabere ni jednu od pristiglih ponuda.

10.   Javno otvaranje ponuda i odabir najpovoljnijeg ponuditelja izvršit će Povjerenstvo za

procjenu ponuda  nakon isteka roka za dostavu ponuda.

11.   O terminu javnog otvaranja ponuda (mjesto,datum i vrijeme)  ponuditelji će biti pismeno

obaviješteni.

12.   O rezultatima natječaja svi ponuditelji biti će pismeno obaviješteni.

Predsjednica Školskog odbora

Silvija Landeka-Krtić

P O N U D A

ZA JAVNI NATJEČAJ ZA DAVANJE