Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

U okviru projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ dana 3. listopada 2024. godine naši osmaši posjetili su sva memorijalna mjesta i spomen-obilježja u Vukovaru čime su naučili važne informacije o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar. Posjetili su Memorijalni centar Domovinskog rada Vukovar te su poslušali predavanje o Domovinskom ratu. Cijelo prijepodne bilo je namijenjeno obilasku memorijalnih lokacija kao što su Memorijalno groblje, Spomen dom Ovčara, Masovna grobnica Ovčara, Memorijalna bolnica, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i ostalim lokacijama na kojima su se vodile bitke za Vukovar. Nakon povratka u Memorijalni centar razgledali su postav Memorijalnog centra Domovinskog rata uz kratko predavanje bojnika Anđelka Batinića. Tijekom pauze okrijepili su se i razonodili predavanjem pod nazivom „Škola mira“, a zatim su svoje znanje iskazali u kvizu na kojemu su osvojili 3. mjesto. U poslijepodnevnim satima obišli su druge kulturne sadržaje grada Vukovara, a jedno od najpoznatijih je zasigurno Muzej vučedolske kulture, kao i Gradski muzej Vukovar. Na samom kraju  obišli su crkvu sv. Filipa i Jakova, nakon čega su se, puni znanja i dojmova, zaputili svojim kućama.

Radosno darivanje prvašića

Naši najmlađi učenici radosno su započeli ovu školsku godinu. Usmjereni na učenje i izvršavanje zadataka na nastavi, nisu se ni nadali da će im početak školovanja biti tako uzbudljiv. U utorak 17. rujna 2024. načelnik Općine Nijemci Vjekoslav Belajević darovao je...