Europski dan jezika

Projekt: Europski dan jezika  (European Day of Languages)

Dana 25. rujna 2024. godine učenici 6. razreda sudjelovali su u projektu European day of languages, odnosno Europski dan jezika s učiteljicama engleskog jezika i geografije Mirelom Dekanić i Gabrijelom Damjanović. Učenici su uz uporabu IKT-a istraživali kako se na europskim jezicima kaže riječ MIR. Istraživali su razne jezike: engleski, njemački, španjolski, portugalski, talijanski, francuski i sl. te u kojim se svjetskim državama govori navedenim jezicima. Rezultate istraživanja su zapisivali u obliku plakata koji su upotpunili europskim zastavama država odabranih jezika. Osim toga, učenici su pogledali video na temu Europskog dana jezika te su u paru osmišljavali logo za natječaj Europskog centra za moderne jezike Vijeća Europe za službenu majicu 2025. čija je ovogodišnja tema: Languages of Peace (jezici mira).